Czym charakteryzuje się dzielnica Dębniki?

Czym charakteryzuje się dzielnica Dębniki?

Kraków jest miastem, które od wielu lat przyciąga bardzo wielu turystów oraz studentów. Bardzo duża ilość atrakcji turystycznych oraz bogata oferta edukacyjna sprawiają, że przyjeżdżają tutaj ludzie z całej Polski. Bardzo dużo osób po pierwszej wizycie w Krakowie zakochuje się w tym mieście, dlatego nie powinien nikogo dziwić fakt, że tak wielu ludzi decyduje się na zamieszkanie w tym mieście na stałe. Aktualnie Kraków podzielony jest na 18 dzielnic, które oznacza się za pomocą nazw oraz liczb rzymskich. Niektóre dzielnice są szczególnie atrakcyjne, zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców, a także dla inwestorów i deweloperów. Jedną z takich dzielnic bez wątpienia są Dębniki. Czym charakteryzuje się dzielnica Dębniki i dlaczego jest atrakcyjna dla potencjalnych mieszkańców? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Dzielnica Dębniki – czym się charakteryzuje?

Dzielnica Dębniki jest niezwykle atrakcyjnym miejscem zarówno dla mieszkańców, jak i dla inwestorów. Na co dzień panuje tam cisza i spokój, jednak wielbiciele rozrywkowego stylu życia również znajdą tan wiele atrakcji dla siebie. Dębniki położone są blisko ścisłego centrum Krakowa. Jest to dzielnica niezwykle dobrze skomunikowana, dlatego dojazd do centrum nie powinien stanowić problemu dla nikogo. Powodem, który sprawia, że Dębniki cieszą się tak dużą popularnością i uznaniem jest właśnie doskonała lokalizacja. Deweloperzy bardzo chętnie budują tam całe osiedla, a nowe mieszkania sprzedają się bardzo szybko.

Zobacz także: http://nieruchomosciwkrakowie.pl/kupujemy-mieszkanie-na-zakrzowku/

Jak mieszka się w Dębnikach?

Dębniki to dzielnica idealna przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Według policyjnych statystyk, odsetek popełnianych czynów zabronionych jest niewielki, co czyni tę okolicę niezwykle bezpieczną. W Dębnikach znajduje się dużo strzeżonych osiedli, a na co dzień panuje tam cisza i spokój. To właśnie z tego powodu rodziny z dziećmi decydują się na zamieszkanie właśnie w tej okolicy. Dębniki posiadają również bardzo bogatą ofertę edukacyjną, co skutecznie przyciąga studentów oraz młodych ludzi, którzy pragną się ustatkować i zamieszkać na stałe w jednym miejscu.
Statystyki pokazują, że około 15% wszystkich mieszkańców tej dzielnicy to studenci. Najmniej liczba grupa wiekowa to z kolei emeryci i renciści. Nie oznacza to jednak, że dzielnica Dębniki jest nieatrakcyjna dla najstarszych mieszkańców. Dębniki mogą pochwalić się bogatą ofertą różnego rodzaju usług medycznych oraz dużą ilością lokali z różnego rodzaju udogodnieniami dla starszych i schorowanych osób.
Zdecydowanie najbardziej liczbą grupą mieszkańców są rodziny z dziećmi. Wpływ na to ma niewątpliwie cicha i bezpieczna okolica, a także duża ilość przedszkoli oraz szkół podstawowych.

Atrakcje turystyczne w Dębnikach

Dębniki to dzielnica bardzo atrakcyjna turystycznie. Każdy kto lubi zwiedzać nowe miejsca powinien docenić walory turystyczne tego miejsca. W Dębnikach znajduje się szereg miejsc, które bez wątpienia powinien odwiedzić każdy mieszkaniec tej dzielnicy. Można wśród nich wyróżnić m.in. Górkę Pychowicką, Źródła Świętojańskie, Jaskinię Twardowskiego czy Jezioro na Zakrzówku. Warto również wybrać się na spacer do centrum dzielnicy, aby na własne oczy zobaczyć Rynek Dębnicki lub Pałac Lasockich z XIX wieku. Wymienione wyżej atrakcje, to tylko niektóre z atrakcji turystycznych, które ma do zaoferowania dzielnica Dębniki.

Położenie dzielnicy na mapie Krakowa

Dębniki leżą po południowej stronie Wisły. Rzeka oddziela dzielnicę od dzielnicy Zwierzyńca oraz krakowskiego Starego Miasta. Dębniki leżą nieopodal ścisłego centrum miasta, co bez wątpienia stanowi jedną z największych zalet tej dzielnicy. To właśnie ze względu na swoją lokalizację, dzielnica Dębniki cieszy się tak dużą popularnością zarówno wśród deweloperów, jak również potencjalnych mieszkańców.
Dębniki mogą pochwalić się powierzchnią, która wynosi nieco ponad 46 km2, co czyni je drugą co do wielkości dzielnicą Krakowa. W Dębnikach można wyróżnić siedem osiedli mieszkaniowych, z czego zdecydowanie najpopularniejszym osiedlem jest Osiedle Europejskie. Budowane jest ono lat 2000 i nieustannie się rozwija. Jest to osiedle, które charakteryzuje się bardzo wysokimi budowlami oraz dobrą komunikacją.
Dużą popularnością cieszy się również Osiedle Interbud znajdujące się na Ruczaju. Znajdują się tam również nieco mniejsze osiedla, takie jak: Osiedle Kolejowe, Osiedle Zielona Galicja, Osiedle Panorama, Kliny Zacisze oraz osiedle Mochnaniec. To ostatnie osiedle zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ wyróżnia się ono dużą ilością domków jednorodzinnych. Jest to idealne miejsce dla każdego, kto pragnie żyć w mieście i posiadać własny dom.

Zobacz także: Zaliczka czy zadatek na mieszkanie?

Bezpieczeństwo w Dębnikach

Dębniki określa się mianem jednej z najbardziej bezpiecznych dzielnic Krakowa. Według statystyk tylko 15% mieszkańców uważa, że w Dębnikach występuje jakikolwiek problem z bezpieczeństwem. Oznacza to, że zdecydowanie większa część mieszkańców czuje się tam bezpiecznie i komfortowo, co mogą potwierdzać również statystyki policyjne. Mówią one o tym, że ilość czynów zabronionych wynosi jedynie 3,1 na 1000 mieszkańców.

Comments are closed.