Jak powinno wyglądać mieszkanie w stanie deweloperskim?

Jak powinno wyglądać mieszkanie w stanie deweloperskim?

Obecnie rynek deweloperski przeżywa swoją drugą młodość. Zapotrzebowanie na mieszkania jest tak duże, że deweloperzy nie nadążają z budową nowych bloków. Największą popularnością cieszą się małe mieszkania 2 pokojowe.

Obecnie najczęściej są kupowane mieszkania w stanie deweloperskim. Mieszkanie w stanie deweloperskim jest zaprzeczeniem „wykończenia pod klucz”. Jest to jednak trend głównie na polskim rynku budowlanym. W dużej większość inwestycji na zachodzie ludzie decydują się na zakup mieszkania już wykończonego.

Co zawiera mieszkanie w stanie deweloperskim

Nie ma jednoznacznej definicji stanu deweloperskiego, może on się różnić w zależności od zapisów naszej umowy i sposobu wykończania mieszkania przez dewelopera.

W większości przypadków mieszkanie w stanie deweloperskim jest wykończone od zewnątrz – przygotowane jest ocieplenie, położone są tynki i farba.

Jeśli chodzi o wykończenie od wewnątrz to w mieszkaniu są przygotowane ściany i sufity do malowania. Niektórzy deweloperzy oferują już ściany raz pomalowane białą farbą. W tak oddanym mieszkaniu znajdziemy również grzejniki, parapety, okna, drzwi zewnętrzne. Jest również przygotowana instalacja elektryczna oraz wodno-kanalizacyjna.

Plusy mieszkania w stanie deweloperskim

Mieszkanie oddane w stanie surowym, wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi polegającymi na zakupie elementów wykończenia oraz znalezieniu firmy, która takie mieszkanie nam wykończy.

Jednak w takim lokalu mamy ogromną swobodę działania, możemy od samych podstaw rozplanować w nim poszczególne elementy oraz przygotować je do zamieszkania w taki sposób, który naszym zdaniem będzie najbardziej odpowiedni.

Jak odebrać mieszkanie w stanie deweloperskim

Należy bardzo uważać podczas odbiorów mieszkania w stanie deweloperskim. Warto do tego celu zatrudnić fachowca. Zdarza się, że w mieszkaniu znajdziemy pewne uszkodzenia, bądź niedoskonałości, które podczas odbiorów powinniśmy zgłosić deweloperowi. W takim wypadku, to właśnie on będzie zobowiązany do usunięcia tych usterek.

Comments are closed.