Mieszkanie deweloperskie – co powinieneś wiedzieć?

Mieszkanie deweloperskie – co powinieneś wiedzieć?

Coraz więcej osób decyduje się na kupno mieszkania od dewelopera, co oczywiście wiąże się z wieloma korzyściami. Rynek nieruchomości jest bogaty i zróżnicowany, dzięki czemu inwestorzy mają szeroki wachlarz wyboru. Kupowanie pierwszego lepszego mieszkania, kierując się wyłącznie przystępną ceną czy też walorami estetycznymi, nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem. Kupno mieszkania nie jest małą inwestycją, dlatego też należy bardzo dobrze przemyśleć swoją decyzję, aby potem jej nie żałować. Co wobec tego należy sprawdzić i na co zwrócić uwagę, decydując się na takie rozwiązanie?

Mieszkanie deweloperskie – co warto wiedzieć, decydując się na jego zakup?

Zakup mieszkania wiąże się z koniecznością poniesienia niemałych kosztów, dlatego też nie należy działać pochopnie i być kąpanym w gorącej wodzie. Bardzo ważną kwestią jest nie tylko wygląd mieszkania, ale również szereg innych kwestii, na które należy zwrócić uwagę. Jedną z nich jest lokalizacja. Konieczne jest sprawdzenie sąsiedztwa, dojazdu do pracy/szkoły i planu zagospodarowania okolicznych działek. Znaczenie ma także dostępność parków, szkół, sklepów, przystanków, aptek i punktów rozrywkowo-usługowych. Kolejną kwestią w przypadku mieszkania od dewelopera jest określenie zdolności kredytowej i jasnych ram finansowych. Każdy inwestor powinien sprawdzić wiarygodność danego dewelopera. Nie chodzi tylko o jego doświadczenie i wcześniejsze realizacje czy też przynależność do wybranych organizacji branżowych i wyciąg z CEIDG, ale również o kondycję finansową, opinie klientów i pozwolenie na budowę.
Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego mieszkania od dewelopera, należy sprawdzić to, czy otrzyma się je w stanie deweloperskim czy też pod klucz. Konieczne jest zatem określenie tego, co oznacza dla danego dewelopera stan deweloperski i ile wyniesie koszt wykończenia wnętrza. Niezwykle istotną kwestią jest zadbanie o to, aby umowa została dobrze podpisana. Powinna ona być zawarta w formie aktu notarialnego. Stanowi ona podstawę do wpisu do księgi wieczystej, dlatego też należy dokładnie ja przeanalizować i najlepiej jest zrobić to także ze specjalistą. Warto skorzystać z usług doradcy, który nie tylko zajmie się formalnościami, ale także wynegocjuje niższe oprocentowanie z bankiem.

Comments are closed.