Piwnica w bloku – co można, a czego nie można

Piwnica w bloku – co można, a czego nie można

Mieszkanie w dużym mieście ma mnóstwo plusów, ale także sporo minusów. Nigdy w żadnym miejscu nie będzie nam do końca doskonale i zawsze będziemy marzyć o bezludnej wyspie, na której jesteśmy z bliskimi osobami i mamy pod ręką wszystko czego pragniemy. W miastach mieszkamy zazwyczaj w dużych blokach, w których to posiadamy wielu sąsiadów. Jak to z sąsiadami bywa, nie zawsze jest kolorowo i jeśli mamy sporo pecha, to nad nami zawsze zamieszka ktoś, kto uwielbia nocną aktywność i brak snu.

Piwnica w bloku

W miastach w przeciwieństwie do wsi, na której to możemy zaznać więcej spokoju nie mamy najczęściej miejsca na duży i przestronny ogródek, w którym możemy sobie zasadzić warzywa, owoce i wiele pięknych kwiatów. Na szczęście praktycznie w każdym bloku wraz z zakupem mieszkania przyznawana jest nam piwnica, w której to możemy sobie w wolnej chwili pomajsterkować. Piwnica w bloku służy nam również najczęściej do przechowywania wielu gratów, a także rzeczy na które po prostu nie mamy miejsca w mieszkaniu, gdyż jest ono zbyt małe.

Miejsce na rower

W piwnicy możemy również przechowywać rower, motor i wiele innych sprzętów, które posiadamy i na których uwielbiamy jeździć w wolnych chwilach. Niektórzy starają się również wykorzystać piwnicę do celów towarzyskich i spotykają się tam ze znajomymi na karty oraz na szybkie piwko po pracy. Jest to szczególnie popularne w rodzinach, które posiadają wiele dzieci i ciężko jest ugościć znajomych w mieszkaniu, w których każdy chce mieć trochę prywatności.

Mała fabryka

Piwnice nazywane są również bardzo często małymi fabrykami, gdyż jeśli posiadamy tam odpowiednią ilość miejsca to staramy się w niej robić różne rzeczy, które mogą być po prostu związane z naszą pasją bądź pracą. Wiele osób w Polsce z racji niskich zarobków stara się bowiem dorobić po godzinach pracy i jeśli posiadamy jakiś duży talent, to warto go nie zmarnować i spieniężyć. W piwnicy nie będziemy również nikomu przeszkadzać, gdyż większość osób schodzi tam sporadycznie i na kilka chwil.

Miejsce na przetwory

Oczywiście nie jest żadną tajemnicą, że wiele osób przechowuje w piwnicy różnego rodzaju dżemy, kompoty czy ogórki kiszone. Trzymanie przetworów robionych latem w piwnicy zalecane jest przede wszystkim dlatego, że jest tam odpowiednia temperatura, która sprawia, że dane konfitury przetrwają nawet kilka lat. Warto więc zagospodarować wolne miejsce w piwnicy w ten sposób, abyśmy mogli zmieścić tam jak najwięcej przydatnych nam rzeczy.

Domowa siłownia

Kolejną rzeczą z którą najczęściej kojarzą nam się piwnice są domowe siłownie, które budują tam sobie szczególnie młode osoby. Jak wiadomo najczęściej w mniejszych miastach nie ma zbyt wielu miejsc, w których to można poćwiczyć i zrobić coś dobrego ze swoim ciałem. Jeśli takie miejsca się jednak w danej miejscowości znajdują to często są zbyt drogie na kieszeń przeciętnego studenta. Siłownie tworzy się więc z przyrządów, które mamy w domach bądź które kupuje się niskim nakładem finansowym i robi popularną wśród młodzieży zrzutkę.

Przeczytaj także, czym kierować się przy wyborze okapu kuchennego. 

Comments are closed.