Własne cztery kąty

Własne cztery kąty

Każdy z nas prędzej lub później myśli o własnym mieszkaniu. Nie ma się co dziwić, ciężko całe życie mieszkać z rodzicami, zaś nie  każdy z nas rusza w szeroki świat.

Kiedy zdecydujemy się już na zakup mieszkania warto zanim się go podejmiemy dobrze rozważyć naszą decyzję. Oczywiste jest, że na kupującego czeka tutaj wiele pułapek. Mieszkanie w stanie deweloperskim będzie rzecz jasna droższe od używanego, mimo wszystko czasem warto zainwestować trochę więcej i nie zastanawiać się nad tym, kto mieszkał tutaj przed nami.

Nie tylko stan mieszkania może być dla nas problematyczny. Zwykle zakup nieruchomości mieszkalnej to pierwszy tak duży wydatek w całym naszym życiu. Dobrze jest podejść do tego wydatku rozsądnie, ponieważ oszczędności jakie możemy uzyskać mogą iść tutaj nawet w dziesiątkach tysięcy złotych.

Każdy sprzedający chciałby zyskać jak najwięcej i najchętniej w ogóle nie opuszczać ceny, z drugiej strony my również mamy swój próg bólu, do którego z niechęcią, ale jednak gotowi jesteśmy chociażby wziąć kredyt.

Warto zwrócić uwagę, że to, co dla jednego może być ogromnym atutem dla nas wcale nie musi nim być. Weźmy tutaj za przykład szkołę. Dla kogoś, kto ma małe dziecko i myśli o kolejnym za kilka lat bliskość szkoły jest zdecydowanym plusem. Co jednak ma powiedzieć spokojny domator bez rodziny, który lubi się wyspać do  tej dziewiątej rano? Zdecydowanie dla takiej osoby dzwonek szkolny budzący każdego poranka nie będzie atutem. Podobnie jest ze wszystkim. Jeżeli pracujemy w centrum bliskość do pracy jest ogromnym atutem, nikt chyba nie lubi dojeżdżać pół godziny w porannych korkach… A jeżeli pracujemy zdalnie? Ciągły zgiełk, nocne krzyki pijanej młodzieży? W tym wypadku „świetna lokalizacja” z całą pewnością nie przekona nas do zapłaty chodźmy złotówki więcej.

Jak zapewne zdążyliście już zauważyć każdy z nas zupełnie inaczej stawia sobie priorytety podczas zakupu. Warto jeszcze na etapie przeglądania ogłoszeń w internecie pamiętać o swoich priorytetach, żeby podczas oględzin na miejscu i rozmowy nie dać się wmanewrować w argumenty, które wcale nas nie przekonują.

Comments are closed.